5 елементів вікон, що впливають на їхню вартість

Дізнавшись про ці 5 елементів вікон, ви більше не потрапите на хитрощі недбайливих продавців.

№1 ПРОФІЛЬ.
Не плутати із заводом, який лише збирає цей профіль у вікно. Великі бренди збудували в Україні однойменні заводи. Але трапляються й такі, що купують профіль у таких брендів і наклеюють назву свого заводу. 

Існує думка, що хоч би як кричали продавці, але «справжнього німця» в Україні немає. Нас більше цікавить те, який профіль має бути за своїми характеристиками, згідно з ДБН. В Україні існує 2 кліматичні зони. Для Південного Сходу стандарти простіші, але мінімум — це 5 камер. Ширина зовнішньої стінки зазвичай у всіх 2.8мм. Є кілька виробників з розміром в 3мм, але це не має значення. «Ходовий» зараз, це 70мм шириною стулка, 5 камер. Максимум це 88мм із 6+ камерами. Звертайте увагу на форму штапика, адже підбираючи підвіконня можна потрапити в халепу, отримавши заокруглений профіль та «зрізане» підвіконня. Такі формою підвіконня випускає фірма Danke, з круглими краями — Plastolit. Кольори бувають стандартні (золотий дуб, горіх, дуб монтану, горіх) та інші.

Типів ламінації всього 4: зовнішня ламінація (+25% до вартості), внутрішня (аналогічно), двостороння (+40%) та «в масі» (+40%). Тільки остання передбачає колір під дерево навіть на торцях. Поняття “ширина склопекета” розглянемо далі, адже є профілі з різними варіантами.

№2 – АРМУВАННЯ.

Це невидимий металевий каркас усередині профілю, яким багато хто грішить. Як товщиною, так і формою. Зрозуміло, навантаження для вхідних та віконних конструкцій різні. Тому для перших нормою буде “квадрат” 2мм, для останніх “П” – образний варіант з 1.5мм завтовшки.

№3 СКЛОПАКЕТ .

Тут велика кількість вибору, ми озвучив головне: ширина, кількість стекол і додаткові опції до них. Мінімум, це 4-8-4-12-4і де ми маємо 3 стекла по 4мм завтовшки, різні дистанції між ними та напиленням на зовнішній склі. Тепер про опції. Є варіанти тонування вікон, напилення газу між склом. Опції корисні та не дорогі.

Ось фото склопакетів зі шпросами (+20% до вартості). Бувають білі та золоті, різної товщини.

До речі, більше фото збудованих будинків дивіться тут –  https://servus.ck.ua/gotovye-obekty/ .

№4 ФУРНІТУРА.

Пишу зараз суто суб’єктивну думку. За довгий час експлуатації найкраще показала себе Maco і Winkhause.

№5 МОНТАЖ .

Це те, що може перекреслити усі попередні характеристики. Тут і якість піни та її ширина шва та застосування теплоізоляційних матеріалів. Мета моєї статті – порівнюйте постачальників правильно, враховуючи всі ці фактори.

Ціна на встановлення вікон (монтаж) залежить від матеріалу стін. Так для цегляних стін цей процес займе в 3 рази більше часу, ніж, наприклад, у сип-будинках. Як ми ставимо, дивіться на Ютюб-каналі –  https://www.youtube.com/channel/UCVOhrXa4rcTHDPMJbQHtuVg/featured  .

 

Звичайно, є ще доставка конструкцій, ручки, допматеріали (москітні сітки, підвіконня, відливи). Основні моменти тепер ви знаєте, підписуйтесь на нас у фейсбук – https://www.facebook.com/servus.ck.ua/ і Телеграм –  https://t.me/servuscentr   .

Прорахунки та коментарі надсилайте сюди manager@servus.ck.ua