Переваги та недоліки будинку з сип-панелей: як визначитися з вибором?

У Канаді та Сполучених Штатах Америки каркасні методики будівництва вже не новинка. Понад 40 років такі технології застосовуються для  будівництва житлових будинків . Тому багато споживачів плутають канадську технологію із просто каркасним будівництвом. Але відмінність у тому, що канадці першими почали використовувати для зведення будівель  sip- панелі. Зараз кількість сип-панельних котеджів в Америці та Канаді сягає 80%, у Японії – до 45%.

Що означає панель SIP?

Трилітерна абревіатура має розшифровку «структурно-ізоляційна панель». За структурою панельний лист є тришаровим будматеріалом. Прошарок утеплювача посередині, обрамлений листами орієнтовано-стружкової плити по краях. Конструкція дуже проста, але має як низку переваг, так і недоліки.

У чому переваги  будинку з сип-панелей ?

Надійність . Пазо-шиповий принцип з’єднання – один із найнадійніших видів кріплення деталей. Для нього потрібні брус, композитні вставки. Змонтований каркас легко переносить поштовхи до 8 балів по Ріхтеру, падіння дерев.

Легкість . Смотнована конструкція досить легка за вагою. З її монтажем може впоратися невелика бригада із 3-4 осіб. Маса готового будинку

150-200 м 2  складе не більше 15 т. А отже, дорогий потужний фундамент не потрібний.

Швидкість та елементарність монтажу.  Зібрати котедж вручну можна за кілька тижнів робіт без використання спеціальної будівельної техніки. Реалізувати об’єкт повністю під ключ дослідна бригада може за 3-4 місяці.

Низька теплопровідність . Якщо порівнювати сип-панель із цегляною кладкою. То товщина стіни в одну панель (1,6 см-1,7 см) за збереженням тепла замінює 2,42 м товщини цегли.

Доступна вартість . Ціна готового приємно здивує будь-якого замовника. Замовити будівництво будинку можна за готовим проектом, який монтери зведуть на ділянці. Це можливість заощадити на оплаті розробки проектної документації. До того ж вартість матеріалу невисока порівняно з цеглою чи піноблоком.

Недоліки

Займистість . Це головний козир супротивників каркасного будівництва. Однак горючість стін не вплине на виникнення пожежі. Займання зазвичай відбувається усередині і залежить від матеріалу стін. При розвитку пожежі гасити дерев’яний будинок значно складніше. На відміну від цегляної дерев’яної будівлі може згоріти вщент. У разі загоряння цегляного будинку залишаться обгорілі стіни, які все одно потрібно зносити.

Гризуни . Існує міф, що подібні  будинки із сип-панелей  улюблені мишками та дрібними гризунами. Усередині панелей їх, звичайно, немає. Питання появи мишей усередині будинку, це скоріше питання профілактики будь-якого будинку, і не є недоліком. Вирішити питання з мишами можна за допомогою:

  • Кішки
  • Ультразвукового відлякувача
  • Додаткових ґрат на вентиляційних трубах

Звукоізоляція . Деякі споживачі вважають її недостатньою. Але навіть звичні для нас конструкції не завжди мають хороші показники шумоізоляції. Наприклад, панельні хрущовки. Для більшої ізоляції шуму можна використовувати додаткові матеріали. Питання шумоізоляції для котеджного будинку не ставиться так гостро, як для квартири в багатоповерхівці. У ньому немає сусідів згори або за стінкою. Відокремлене проживання в котеджі у будь-якому разі комфортніше.

Вентиляція . Конкуруючі компанії, що пропонують інші варіанти будівництва, стверджують для будинку з SIP-панелей потрібна особлива дорога вентиляційна система. Це не так. У дерев’яних будинках завжди легше дихати, повітря частково проходить крізь щілини, за рахунок цього взимку будинок втрачає тепло. Тому багато прихильників будинків із зрубу вибирають сип-панелі для будівництва нових будинків. Зробити хорошу вентиляцію у приватному будинку можна багатьма способами. Головне завдання – зменшити витрати на обігрів будинку взимку. Наприклад, рекупераційні системи вентиляції, максимальний ефект від роботи яких можна відчути тільки в  енергоефективному котеджі . Стіни класичних будов все одно частково упускають тепло.

Дивіться як ми будуємо на ютюб-каналі –  https://www.youtube.com/channel/UCVOhrXa4rcTHDPMJbQHtuVg