Пальний фундамент для ділянок біля води
Соснівка, Коробівка, Червона Слобода… Цей список можна продовжувати довго.
Що поєднує ці місця? а те, що часто люди купують об’єкти біля води та пальовий фундамент — справжній порятунок у таких випадках. Трохи прелюдії…
Які види фундаментів бувають взагалі?
Монолітний фундамент і стрічковий, «шведська плита» , що плаває і так далі… але все більшу популярність починає набирати фундамент на палях. І одна з причин такої популярності фундамент на палях підходить практично для всіх типів ґрунту.
Особливо актуальний, а часом і єдино правильним рішенням буде такий фундамент там, де майбутній будівельний майданчик розташований на рухомих поверхневих грунтах, торф’яних і мулистих грунтах, а також землі, яка зазнає навіть малою мірою повені або періодично підтоплюється , заболочується. Щоб визначити якісні характеристики грунту беруться його проби на аналіз.
Також важливим фактором при правильному виборі типу фундаменту, крім якісних характеристик грунтів, є і рельєфний профіль ділянки землі, що вибирається під будівництво. Особливо актуальним фундамент із паль буде на грунтах, що мають не рівний профіль, особливо в горбистій або гірській місцевості. І тут доречно було б згадати і про економічний плюс , який в окремих випадках може навіть вилитися в дуже велику економію, тому що при використанні стрічкового фундаменту практично виходить 100% економія на ландшафтних (особливо в умовах гір) роботах з вирівнювання ділянки землі.
Поряд з якісними характеристиками грунтів та рельєфними профілями землі існує не менш значущий – це сейсмостійкість . Тобто стійкість конструкції будинку до коливань земної кори або землетрусів. Автору цих рядків доводилося бувати у будинку під час сильного (до 10-12 балів) землетрусу. Тож із упевненістю можу сказати — Сейсмостійкість будинку часом може врятувати не лише здоров’я, а й найчастіше життя його мешканцям.
Тому цей чинник є одним із найважливіших при будівництві. Випробування фундаментів на палях особливо у поєднанні з СІП-технологією (канадської) будівництва будинків отримали високі оцінки при випробуваннях будинків на сейсмостійкість. До речі, Ви можете переглянути на нашому ЮТУБ КАНАЛІ одне з відео таких випробувань.
Отже, міцний та стійкий фундамент здатний ще й простояти довгий час (до ста років).
Технології не стоять на місці і одним з популярних видів паль є ГЕОШУРУПИ . По суті це самі шурупи, тільки в дуже збільшеному вигляді. Де використовується якісна конструкційна сталь, яка проходить повну гарячу оцинковку і відповідає європейським нормам.
Компанія «СЕРВУС» будує один з таких об’єктів (будинок на пальовому фундаменті) в селі Коробівка,
Золотоніського району, Черкаської області. Дивіться фото .
Як матеріал використовуються палі діаметра 75 мм, оцинковані висотою два з половиною метри.
———————————————————————————————————
Ці та інші питання ми будемо розглядати в майбутніх матеріалах,
тому підписуйтесь прямо зараз:
Телеграм канал – https://t.me/servuscentr
YOUTUBE канал – https://www.youtube.com/channel/UCVOhrXa4rcTHDPMJbQHtuVg
FACEBOOK група https://www.facebook.com/servus.ck.ua