Як придбати земельну ділянку під будівництво будинку?
Щоб купити земельну ділянку під будівництво будинку, потрібно багато знати. Усі деталі ми умовно розіб’ємо на юридичні та фізичні. Отже, пункт №1 — законодавча база.
Види цільового призначення ділянки, що підходять для будівництва:
— для будівництва та обслуговування житлового будинку;
– Для індивідуального садівництва;
Другий випадок можна зустріти у дачних кооперативах. Він відрізняється лише тим, що там не можна оформити прописку. Перед тим, як купити ділянку під будівництво, перевірте її кадастровий номер. Зробити це можна за посиланням – http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta ;
Необхідні документи на ділянку продавця:
– Паспорт продавця;
– Держакт на право власності;
– Довідка про відсутність обмежень та арештів;
– Довідка про присвоєння кадастрового номера;
– Довідка про визначення нормативної вартості ділянки;
– Довідка про наявність/відсутність будівель на земельній ділянці;
– Нотаріально завірена згода чоловіка/дружини продавця на оформлення правочину;
— дозвіл органів опіки та піклування, якщо власником ділянки — неповнолітня особа;
– Технічний паспорт на об’єкти нерухомості (за наявності).
Розглянемо випадок, коли на земельній ділянці є споруди. Якщо будинки на ділянці оформлені — дивимося технічний паспорт. Якщо ні — зносимо, чи оформляємо за амністією.
№2. Тут звертаємо увагу на комунікації, інфраструктуру, екологію, геологію, геодезію.
Зрозуміло, ідеальних ділянок небагато, та й ціна на них відповідна. Але про «підводне каміння» попереджаємо Вас. Щоб не бути теоретиком, одночасно пишу майбутні витрати при цих недоліках.
ВІДСУТНІСТЬ ГАЗУ. В принципі не обов’язково його наявність, але підведення при наявності труби на відстані 100м обійдеться Вам в 1500-2000 $ і 3-6 місяців за часом. Плюс обмеження з архітектури.
ВІДСУТНІСТЬ ЕЛЕКТРИЧНОСТІ. Це поганий сигнал. Якщо це нові ділянки, то за кожний кВт – 1260 грн. Для будинку із сип-панелей достатньо 5 кВт для 90 м2 житла. Для інших технологій 1 квт на 10 м2 площі.
ПЕРЕПАДИ НА ДІЛЯНЦІ. Середнім показником вважається 50 см на всій довжині. Робота бульдозериста коштує 400 грн/година. У середньому вирівняти ділянку під забудову будинку коштуватиме 100$.
ГРУНТИ. Їх можна впізнати у сусідів. На Черкащині переважають піщані ґрунти, на Кіровоградщині — глиняні. Обидва зручні для будівництва з будь-якої технології. Близькість до води обмежить вас у виборі матеріалу для будівництва коробки будинку. Рішенням стане каркасна технологія. Це вийде дешевше за традиційні матеріали.